În acest videoclip îi putem urmări pe doi dintre componenţii trupei irlandeze „Celtic Thunder”, înconjuraţi pe aceeaşi scenă de o orchestră simfonică autentică.
![](https://www.livebizmedia.com/wp-content/uploads/2019/01/1-5.jpg)
Fiind binecunoscuţi pentru naturaleţea cu care interpretează astfel de melodii care reuşesc să îţi atingă sufletul, nici de această dată nu au dat greş şi au oferit publicului o reprezentaţie desăvârşită, dusă la rang de artă.
Acompaniindu-se la chitară, la fel ca Simon & Garfunkel, tinerii artişti reuşesc să dea viaţă acestei melodii cu o bucurie extraordinară. Cei mai nostalgici iubitori de muzică nu vor uita niciodată acordurile acestei melodii nemuritoare.
![](https://www.livebizmedia.com/wp-content/uploads/2019/01/11-4.jpg)
Notele acute şi grave se succed treptat pe măsură ce fiecare interpretează partea de melodie ce îi este destinată, iar refrenul vine ca o încununare a tuturor acestor voci fabuloase.
Deşi pe parcursul reprezentaţiei fiecare om din public i-a ascultat hipnotizat într-o linişte deplină, la final reacţia tuturor este una incendiară. Ropote de aplauze au inundat sala pentru a lăuda şi a răsplăti acest moment minunat şi plin de emoţie!
Urmăriți interpretarea lor memorabilă în videoclipul de mai jos:
Oricât de necruţător ar fi timpul, acesta nu poate şterge frumuseţea şi nostalgia unei astfel de piese.
Dacă v-a plăcut interpretarea lor, distribuiţi acest articol cu prietenii şi familia pe Facebook!
Ţi-a plăcut acest articol?